SAMOJEZDNY WÓZ TRANSPORTOWY SWT-ISUZU

SWT-ISUZU przeznaczony jest do przewozu ludzi, transportu środków strzałowych i innych materiałów w niezagrożonych wybuchem wyrobiskach podziemnych kopalń rud metali i surowców mineralnych.

Wóz został zbudowany na bazie podwozia samochodu terenowego ISUZU cechującego się niezwykłą dynamiką jazdy w każdych warunkach drogowych oraz ciężkich warunkach terenu. Pojazd przystosowano taki sposób by umożliwiał łatwy, szybki oraz bezpieczny dojazd w miejsce przeznaczenia.
Każdy pojazd może być dostosowany do warunków podyktowanych przez klienta.

Produkowane pojazdy przez naszą firmę spełniają założenia zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2004, poz. 1003 w sprawie dopuszczenia wyrobów do stosowania w zakładach górniczych oraz m.in. normie PN-EN-1889-1:2006 "Maszyny dla górnictwa podziemnego - Podziemne maszyny samobieżne - Bezpieczeństwo - Część 1: Pojazdy oponowe".
Przeznaczone są do przewozu kierowcy oraz 9 pasażerów lub 800 kg. środków strzałowych i innych materiałów.

Warunkiem użytkowania pojazdu w podziemnych wyrobiskach górniczych jest uzyskanie dopuszczenia Prezesa WUG GG-820/0022/10/22964/MS z dnia 31 grudnia 2010r.

By zachować właściwości trakcyjne umożliwiające poruszanie się pojazdu w każdych warunkach z niezmienną prędkością, w podziemnych wyrobiskach górniczych, w pojeździe napędzane są cztery koła poprzez skrzynię redukcyjną z włączoną na stałe nastawą do jazdy w ekstremalnych warunkach terenowych.


Istnieje możliwość zabudowy systemu administrującego pracą pojazdu.
System umożliwia akwizycję danych o pojeździe tj.:
  • czas pracy pojazdu,
  • prędkość pojazdu,
  • obroty silnika,
  • zużycie paliwa,
  • temperatura pracy silnika,
  • poziom oleju,
  • ciśnienie w układzie pneumatycznym zawieszenia.

Szczegółowe informacje: Mirosław Toboła, +48 693 545 504

Copyright © 2011 DESIM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.