SYSTEMY OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
SYSTEM TŁUMIENIA OGNIA A-101/ LT-A-101

Jest profesjonalnym systemem stosowanym w zakresie tłumienia ognia. Sprawdził się w ciągu kilku dekad niezawodnej służby na pojazdach pracujących w ciężkich warunkach takich jak:
  • górnictwo podziemne,
  • górnictwo odkrywkowe.
Używany jest również na pojazdach specjalnych (typu walce i kompaktory), jak i na maszynach oraz urządzeniach przeznaczonych do budowy dróg.


System LT-A- 101 został stworzony, aby rozszerzyć możliwości zastosowania systemu A-101 w szerokim zakresie temperatur (od -54 °C do + 99 °C). Zastosowany środek gaśniczy FORAY® został stworzony do gaszenia pożarów klasy:
  • A - materiałów palnych takich jak: guma, papier czy tworzywa sztuczne,
  • B - palnych cieczy i gazów takich jak: olej napędowy, ciecze hydrauliczne, oleje i smary,
  • C - obejmujących urządzenia elektryczne pod napięciem

System tłumienia ognia A-101/ LT-A-101 jest systemem najpowszechniej stosowanym w zakresie tłumienia ognia. Składa się z czterech głównych elementów: zbiornika ze środkiem gaśniczym, systemu aktywującego, sieci rozprowadzania, która dostarcza środek gaśniczy ze zbiornika do dysz (poprzez przewody rozprowadzające) umieszczonych w miejscach pożarowo niebezpiecznych.
Środek gaśniczy FORAY® posiada Atest Państwowego Zakładu Higieny w zakresie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska. [Zobacz]


Szczegółowe informacje: Krzysztof Kuciejczyk, +48 663 663 302

Copyright © 2011 DESIM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.