SAMOJEZDNY WÓZ TRANSPORTOWY SWT-MINCA

Samojezdny wóz transportowy typu SWT-MINCA zbudowany jest przez firmę DESIM na bazie wozu produkowanego przez fabrykę maszyn Hermann Paus Sp. z o.o. (Niemcy). Wóz przeznaczony jest do przewozu ludzi w niezagrożonych wybuchem wyrobiskach podziemnych kopalń rud metali i surowców mineralnych.

Stanowisko kierowcy/operatora z urządzeniami obsługi i kontroli znajduje się z przodu pojazdu. W kabinie kierowcy znajduje się siedzenie kierowcy i fotel pomocnika operatora. W tylnej części pojazdu znajdują się siedzenia dla współpasażerów z 4 wyściełanymi ławkami czteroosobowymi z oparciem. Siedzenia są ułożone poprzecznie do kierunku jazdy.

Pojazd składa się z kompaktowej ramy pojazdu z kierowaniem osi przedniej i tylnej, oraz resorowanej osi przedniej i tylnej.

Pojazd jest napędzany silnikiem Deutz - Diesel chłodzonym cieczą. Zastosowano hydrostatyczny napęd pojazdu na wszystkie koła z dwoma biegami do przodu oraz dwoma do tyłu. Układ napędowy składa się z pompy sterującej, silnika hydraulicznego i skrzyni rozdzielczo - różnicowej napędu na wszystkie koła.

Szczegółowe informacje: Mirosław Toboła, +48 693 545 504

Copyright © 2011 DESIM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.